23.06.2010

Аудитори EUROSAI обговорять проблеми фінансування заходів з ліквідації катастроф

24-25 червня 2010 року в Рахунковій палаті відбудеться ІІ засідання спеціальної групи EUROSAI, на якому розглядатимуться питання аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф, а також нові проекти та питання подальшої діяльності групи.

У засіданні візьмуть участь представники вищих органів фінансового контролю та аудиту (ВОФК) з 8 країн Європи та СНД, зокрема Росії, Бельгії, Норвегії, Польщі, Угорщини, Румунії, Молдови, Туреччини. Очікується, що в заході візьмуть участь представники органів державної влади України, низки міжнародних організацій.

Головуючий на засіданні - Голова Рахункової палати України В.К. Симоненко.

У ході ІІ засідання спеціальної групи EUROSAI обговорюватимуться такі питання:

Ефективність системи раннього оповіщення та реагування на надзвичайні ситуації природного характеру (з основною доповіддю виступить Головний радник з питань ранньої реабілітації та скорочення ризиків катастроф Програми розвитку ООН Джейн Моселлін);

Попередження техногенних катастроф на об'єктах промисловості та ліквідація їх наслідків: фактори здорожчання (доповідач - головний контролер - директор департаменту з питань промисловості, виробничої інфраструктури та державної власності Рахункової палати України І.М. Заремба);

Методологія проведення аудитів з питань катастроф (орієнтовну структуру Методологічних рекомендацій практики проведення аудитів у сфері попередження та ліквідації наслідків катастроф презентує начальник управління стандартів, аналітики та розвитку Рахункової палати України Г.А.Шах).

25 червня під час засідання на тему "Проекти та діяльність спеціальної групи EUROSAI" відбудеться презентація проектів глосарія термінів з проведення аудитів у сфері попередження та ліквідації наслідків катастроф (виступ Г.А.Шаха) та бази аудитів природних і техногенних катастроф в Європі та оновленого веб-сайта спеціальної групи EUROSAI (виступ начальника управління інформаційних ресурсів та технологій Рахункової палати України О.І. Андрусенка).

Рахункова палата України є членом EUROSAI з 1999 року. У 2008 році її одностайно було обрано до Ради керуючих EUROSAI, куди входять керівники ВОФК Польщі, Португалії, Ісландії, Іспанії, Німеччини, Швейцарії, Туреччини та України як постійні члени, а також керівники ВОФК Австрії, Угорщини, Норвегії, Російської Федерації та Великобританії як спостерігачі.

Левова частка міжнародних аудитів припадає на сферу охорони навколишнього природного середовища (протипаводкова готовність, протиповіневі заходи на прикордонних водах, Базельська конвенція про переміщення небезпечних відходів), які проводяться спільно з ВОФК Угорської Республіки, Республіки Польща, Словацької Республіки, Російської Федерації та Республіки Білорусь.

повернутись