18.10.2010

В.К. Симоненко прийняв посла В'єтнаму в Україні


14 жовтня 2010 р. у Рахунковій палаті відбулася зустріч Голови установи В.К. Симоненка з Надзвичайним і Повноважним Послом Соціалістичної Республіки В'єтнам в Україні та Республіці Молдова пані Хо Дак Мінь Нгуєт. У зустрічі взяли участь Секретар Рахункової палати А.П. Юхимчук і начальник управління міжнародного співробітництва Т.М. Притула, а також Перший секретар Посольства СРВ в Україні пан Данг Тхе Тунг.

Відбувся конструктивний обмін інформацією щодо оцінки сучасного стану двосторонніх українсько-в'єтнамських відносин, функцій та діяльності Рахункової палати України зокрема. Голова Рахункової палати В.К. Симоненко поінформував пані Хо Дак Мінь Нгуєт про підготовку до робочого візиту делегації Рахункової палати України до Державного аудиторського офісу В'єтнаму, який відбудеться 23-28 жовтня ц.р. і в ході якого планується підписання угоди про двостороннє співробітництво між ВОФК обох країн.В.К. Симоненко зазначив, що у вересні 2009 р. керівництво ДАО В'єтнаму відвідало Рахункову палату України і виявило зацікавленість високим рівнем застосування інформаційних технологій та методологією при проведенні аудитів.

Угода про двостороннє співробітництво українського і в'єтнамського ВОФК передбачає розширення професійних контактів аудиторів і експертів у галузі фінансового контролю за державними бюджетами обох країн. Зокрема, проведення спільних консультацій і семінарів, вивчення нових видів аудитів, розвиток взаємодії в напрямі підготовки і перепідготовки аудиторських кадрів у рамках співпраці вищих навчальних закладів обох країн тощо.

Посол В'єтнаму була ознайомлена зі структурою та основними напрямами діяльності Рахункової палати України, її роллю та місцем у структурі державного фінансового контролю нашої держави, останніми досягненнями в галузі міжнародного співробітництва тощо. В.К. Симоненко наголосив: "Зважаючи на сучасні соціально-економічні процеси в державі, наша установа позиціонує себе не тільки як орган незалежного фінансового контролю, а й фінансово-економічного контролю. Саме така функція Рахункової палати відрізняє її від інших, традиційних, органів фінансового контролю".Далі Голова Рахункової палати висловив переконання, що співпраця ВОФК України та В'єтнаму на терені аналітичної діяльності щодо міждержавних угод надалі сприятиме зміцненню та розвитку двосторонніх відносин у різних галузях економіки держав. Наразі - таких угод не багато, проте перспективи налагодження партнерських стосунків і співпраці між обома країнами свідчать про позитивні тенденції.

Посол Соціалістичної Республіки В'єтнам в Україні пані Хо Дак Мінь Нгуєт у свою чергу зазначила, що сьогодні українська і в'єтнамська сторони активно працюють у напрямі поновлення і активізації двосторонніх відносин на міждержавному рівні, які протягом останніх 15 років фактично не розвивалися. На даний час готуються офіційні візити до СРВ міністра закордонних справ України, згодом - спікера українського парламенту. Сподіваються сторони і на офіційну зустріч лідерів обох країн.

Щодо візиту делегації Рахункової палати України до В'єтнаму пані Посол зауважила: "Однією зі складових нового імпульсу двосторонніх відносин між нашими державами є двостороннє співробітництво на рівні певних структур, організацій, відомств, державних органів влади. Тож Рахункова палата є першою установою на рівні державних органів влади, яка вирушає з офіційним візитом до В'єтнаму з метою підписання двосторонньої угоди про співпрацю. І я переконана, що це сприятиме подальшому розвитку дружніх та партнерських відносин наших країн у різних галузях економіки, соціальної сфери, культури освіти тощо".

повернутись