27.10.2013

Рахункова палата взяла участь у XXI Конгресі INTOSAI
та підписала чотири угоди про співробітництво

Делегація Рахункової палати на чолі з Головою Романом Миколайовичем Магутою взяла участь у роботі XXI Конгресу Міжнародної організації вищих органів фінансового контролю (INTOSAI), який нещодавно відбувся у Пекіні (Китайська Народна Республіка).

Центральними темами Конгресу стали «Державний аудит і державне управління» та «Роль вищих органів фінансового контролю у забезпеченні довготермінової стабільності фінансової політики». Делегація Рахункової палати взяла активну участь в обговоренні питань про взаємозв'язок між державним аудитом та державним управлінням, роль державного аудиту у покращенні державного управління та інших.

За результатами роботи конгресу затверджено програму подальшого розвитку INTOSAI та низку міжнародних стандартів державного аудиту. Крім того, учасники конгресу затвердили Пекінську декларацію про сприяння ефективному державному управлінню з боку вищих органів фінансового контролю.

У роботі пекінського форуму взяли участь близько 700 аудиторів з понад 160 країн світу, завдяки чому делегація Рахункової палати України отримала нагоду для активізації вже існуючих та започаткування нових двосторонніх зв'язків із закордонними ВОФК.

Під час роботи форуму Р.М. Магута провів низку двосторонніх зустрічей, на яких сторони обмінялися досвідом роботи у сфері контролю державних фінансів, обговорили перспективи співробітництва. Зокрема, відбулися зустрічі Голови Рахункової палати України з Президентом Федерального аудиторського суду Бразилії Аугусто Нардесом, Генеральним аудитором Національного аудиторського офісу Китаю Лю Джаї, Контролером і Генеральним аудитором Індії Шаші Кантом Шармою, Генеральним аудитором Державного контролю Литовської Республіки Гедре Сведене. Між ВОФК цих країн і Рахунковою палатою України були підписані угоди про співробітництво.

На даний час Рахункова палата України має 24 угоди про співпрацю з вищими органами фінансового контролю іноземних держав. Це надає можливості проводити спільні конференції і семінари з питань аудиту державного сектора, здійснювати обмін досвідом із питань методології і стандартів аудиторської діяльності, процедур і методів проведення аудиту, удосконалювати професійну підготовку і підвищувати кваліфікацію аудиторів, проводити паралельні і координовані аудити за різними напрямами діяльності. Укладення такого роду угод є важливим і невід'ємним елементом міжнародної діяльності Рахункової палати.

Під час візиту до Пекіну Р.М. Магута також зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Китайській Народній Республіці О.О.Дьоміним. Під час цієї зустрічі обговорювалися актуальні питання двостороннього співробітництва між Україною та Китаєм.

 

Довідково:

Рахункова палата України з 1998 року є повноправним членом INTOSAI, що об'єднує 191 національний вищий орган фінансового контролю. Цього року INTOSAI святкує 60-річний ювілей.

повернутись