18.11.2005

Світовий банк вважає Рахункову палату надійним джерелом інформації щодо стану державних закупівель в Україні

17 листопада 2005 року у Рахунковій палаті відбулася зустріч Першого заступника Голови Рахункової палати Володимира Першина і головних контролерів - директорів департаментів Вячеслава Пилипенка та Юрія Іваненка з представниками місії Світового банку, що перебувають з робочим візитом в Україні з метою проведення дослідження ефективності функціонування системи державних закупівель в Україні.

Володимир Першин познайомив гостей із основними показниками, що характеризують стан державних закупівель в Україні та місцем Рахункової палати у процесі контролю за державними закупівлями. Він нагадав, що Рахункова палата як Вищий орган зовнішнього контролю державних фінансів у державі, відповідно до ст. 21 Лімської декларації керівних принципів аудиту державних фінансів, системно і послідовно здійснює контрольні заходи у сфері державних закупівель.

У свою чергу, представник Світового банку Наушад Хан наголосив, що, відповідно до оцінок Світового банку, кожна держава використовує на державні закупівлі близько 20 відс. свого ВВП. Відповідно, оптимізація системи державних закупівель завжди є вагомим резервом для економії бюджетних коштів. Саме тому, Банк систематично проводить такі досліження у більше ніж 100 країнах світу. Звернення ж безпосередньо до Рахункової палати викликано авторитетом цього органу фінансового контролю в державі, а також значенням, яке вона має у забезпеченні виконання законодавства і наданні незалежних висновків.

Більш детально гості познайомилися з двома аспектами діяльності Рахункової палати, які викликали особливу зацікавленість - реалізацією принципа гласності у її роботі та висновками за результатами проведених аудитів.

Досягнуто домовленість щодо продовження робочих консультацій та надання Світовому Банку інформації та матеріалів із зазначених питань.

повернутись